دلیل محبوبیت پیتزای رستوران

 • دلیل محبوبیت پیتزای رستوران

  1399/10/04
 • "مزه پیتزا خونگی شبیه پیتزای همیشگی بیرون نیست."

  این جمله‌ای است که احتمالا خیلی از ما اولین باری که پیتزای خانگی را امتحان کرده‌ایم گفتیم. اما چرا پیتزا را در خانه می‌پزیم؟

  اما چه رازی در مزه پیتزای رستوران است که مزه‌اش این همه با پیتزاهای خانگی فرق دارد؟

  آیا همه پیتزاهایی که از رستوران می‌خریم برای سلامت ما مضر هستند؟ در این مطلب سعی می‌کنیم جواب این سوالها را پیدا کنیم و تفاوت این دو نوع پیتزا را بفهمیم.

  فرها در خانه‌های ما به اندازه کافی داغ نیستند

  پیتزا برای پختن (و البته خوب پختن) نیاز به یک فر یا اجاق خیلی خیلی داغ دارد.

  حتما شما هم در رستوران‌های قدیمی فرهای چرخشی را دیده‌اید، این فرها هنوز هم در بعضی از رستوران‌ها پیدا می‌شوند و از همه جهات به غذا حرارت وارد می‌کنند. حرارتی که حتی تا 400 درجه سانتی‌گراد هم می‌رسد.، گاهی حتی تا 550 درجه. خیلی از خانه‌ها فر ندارند یا فرهای آن‌ها فقط گزینه گریل و کیکپزی را انجام می‌دهد.

  فرهای خانگی معمولا حرارتی به اندازه یک اجاق ندارند..

  اصلا وقت دارید پیتزا بپزید؟

  خیلی از ما پیتزا را یک فست فود می‌دانیم اما واقعیت این است که پختن این غذا آن هم به شکل اصیل و خوشمزه، آن قدرها هم ساده و سریع نیست.

  پیتزای خانگی یک غذای فوری پانزده دقیقه‌ای محسوب نمی‌شود (مگر این که یک پیتزای یخ‌زده را از سوپرمارکت بخرید و در ماکروویو گرمش کنید. مگر نه؟).

  خمیر پیتزای مرغوب به حداقل بیست و چهار ساعت زمان نیاز دارد تا آماده کار شود.

  خمیر باید قوت بگیرد و شکل الاستیکی پیدا کند، این کار در خانه می‌تواند وقت شما را حسابی بگیرد و علاوه بر این خمیر ساختن، لم‌های مخصوص خودش را دارد که بعضی از آن‌ها فقط از آشپزهای باسابقه برمی‌آیند.

  پس کار را به کاردان بسپارید و همین الان یکی از پیتزاهای ایتالیایی یا آمریکایی سیب 360 را آنلاین سفارش بدهید.

  ما ابزارهای مخصوص پیتزاپزی را در خانه نداریم

  پیتزا فقط با فر پخته نمی‌شود.

  برای پختن پیتزا ما به سینی‌های مخصوص استیل یا سنگ احتیاج داریم و باید وردنه‌های مخصوصی داشته باشیم که خمیر یکدست و کاملا دایره‌ای شکل بگیرد.

  سینیهای پخت پیتزا معمولا با سینی‌های معمولی فلزی که ما در خانه‌هایمان داریم فرق دارند.

  آن‌ها بزرگ و بسیار سنگین هستند و ممکن است در فرها و مایکروویوهای خانگی جا نگیرند.

  مواد تازه و غیرصنعتی

  وقتی می‌خواهیم در خانه غذا بپزیم اول به کجا می‌رویم؟ سوپرمارکت.

  موادی که ما از سوپرمارکت می‌خریم معمولا صنعتی هستند و پر از نگهدارنده. مثلا به جای پوره گوجه‌فرنگی تازه که در رستوران‌ها روی پیتزا ریخته می‌شود از رب استفاده می‌کنیم یا به جای موتزارلای دست‌ساز و تازه، یک پاکت موتزارلای کارخانه‌ای می‌خریم. حتی بیشتر نان‌های پیتزایی که در بازار هستند، ضخیم و بی‌کیفیت‌اند.

  موضوع این است که حتی اگر مطمئن شویم که تمام مواد تازه و ارگانیک تهیه شده‌اند، باید چندین ساعت وقت برای پختن پیتزای خانگی وقت بگذاریم و مواد اولیه را آماده کنیم و هزینه زیادی بپردازیم تا فقط یک پیتزا داشته باشیم.

  پس بهتر نیست با خرید یک پیتزای خوشمزه سریعتر از همیشه شاممان را روی میزمان داشته باشیم؟

  سرآشپزهای حرفه‌ای بیشتر از همه ما پخت پیتزا را بلدند

  بیایید تعارف را کنار بگذاریم. هیچ کدام از ما دوره پخت پیتزای حرفه‌ای ندیدیم، سرآشپزهایی که در رستوران‌ها مشغول پخت این غذای خوشمزه هستند، روی هر کدام از پیتزاهایی که می‌خریم علاوه بر گوشت و پنیر و سبزیجات، سال‌ها تجربه و دانش غذایی میگذارند.

  آشپزی لم‌ها و حقه‌های کوچک و بزرگی دارد که خیلی از ما روحمان از آن‌ها خبر ندارد.

  چه زمانی باید ادویه‌ها را اضافه کنیم؟ آیا نوع پنیری که با سبزیجات خوشمزه می‌شود با گوشت سفید یکی است؟ چه ضخامتی برای خمیر پیتزا ایده آل محسوب می‌شود؟ این‌ها و هزاران سوال دیگری که احتمالا جوابشان را  وقت پختن پیتزای خانگی نداریم.

  سیب 360، یک تجربه متفاوت از پیتزای ایتالیایی و آمریکایی

  طرفدار پیتزاهای سبک و لطیف ایتالیایی هستید یا پیتزای پرملات و هیجان‌انگیز آمریکایی را دوست دارید؟ هر کدام از این نوع پیتزاها را بپسندید، می‌توانید در شعبه‌های مختلف سیب 360 غذای مورد علاقه‌تان را پیدا کنید.

  سیب 360، تجلی مهندسی صنایع غذایی در هنر آشپزی را مسئولیت و رسالت اصلی خودش می‌داند و سعی می‌کند آن را در تمام مراحل و تک تک جزئیات پیتزاهایی که می‌پزد به کار ببرد.

  به نظر ما، مهم است چه پیتزایی می‌خورید بنابراین سعی کرده‌‍ایم تمام سلایق غذایی را در منو پیتزایمان بگنجانیم. شما دوست دارید یک ترکیب خوشمزه از گوشت قرمز را با ادویه‌های مختلف امتحان کنید؟ بیف گورمه یا بک فایر را سفارش بدهید. گیاهخوار هستید؟

  پیتزا سبزیجات ایتالیایی، پیتزا مارگاریتا یا سبزیجات آمریکایی منتظر شما هستند.

  در وب سایت سیب 360، می‌توانید مواد تشکیل‌دهنده هر کدام از این پیتزاها را با میزان دقیق چربی و پروتئین و وزن پیتزا بخوانید و بهترین گزینه را برای ذائقه خودتان انتخاب کنید و هر جای شهر که باشید، در کمترین زمان ممکن پیتزای داغتان را در خانه تحویل بگیرید.