راهنمای پذیرایی با پیتزا در مهمانی

 • راهنمای پذیرایی با پیتزا در مهمانی

  1399/08/07
 • اگر یک دورهمی پیش رو دارید حتما به منو غذا هم فکر کرده‌اید. این آخر هفته قرار است دوستانتان را بعد از مدت‌ها ببینید؟ پدر و مادرتان به دیدنتان می‌آیند؟ قرار است بازی فوتبال آخر هفته را دسته جمعی ببینید؟ چه کسی گفته در مهمانی‌ها نمی‌شود پیتزا سرو کرد؟ پذیرایی با پیتزا ایده خوبی است که هم می‌تواند زحمت غذا پختن را از گردن شما بردارد (و شما را از شر سوال "چی بپزم" نجات بدهد) و هم مهمانانتان را حسابی خوشحال کند. تا به حال تجربه پذیرایی با پیتزا را در مهمانی داشته‌اید؟ در این مهمانی‌ها چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ با خواندن این مطلب برای مهمانی پیتزایی خودتان اماده شوید!

  مهمانانتان را دقیقا بشناسید

  بهتر است قبل از برنامه‌ریزی برای منو غذا، بدانید که کسانی که قرار است به خانه‌‍تان بیایند دقیقا چه غذاهایی را می‌پسندند و چطور سلیقه‌ای دارند. خیلی از کسانی که سن و سالشان کمی بالاتر است، پیتزا را یک فست فود می‌دانند و پذیرایی با پیتزا را بی‌احترامی به مهمان! قبل از سفارش دادن تعداد زیادی پیتزا، بهتر است فهرست مهمان‌ها را بررسی کنید و شاید یک مدل غذای دیگر کنار پیتزا روی میز بیاورید. این طوری به همه خوش می‌گذرد و هیچکس هم ناراحت نمی‌شود. علاوه بر این، بهتر است یکی دو روز قبل از مهمانی از حساسیت‌های غذایی و سبک تغذیه همه مهمانان مطلع باشید. شاید بهتر است روی بعضی از پیتزاها موادی مثل زیتون، ریحان یا ژامبون و قارچ نباشد تا کسی دچار حساسیت نشود یا لازم باشد که برای مهمانان گیاهخوارتان پیتزای بدون گوشت سفارش بدهید.

  بهتر است بیش از حد پیتزا سفارش ندهید

  پذیرایی با پیتزا ایده‌ای بی‌نظیر برای یک مهمانی است اما چه کسی می‌تواند یک عالمه پیتزای باقی مانده را مدیریت کند؟ اصلا این همه پیتزا بالاخره خورده می‌شود؟ بهتر است از اسراف جلوگیری کنید و به میزان مناسبی پیتزا سفارش بدهید. مثلا پیتزاهای ایتالیایی سیب 360 بزرگ هستند و می‌توانند دو نفره باشند. بنابراین طوری سفارش بدهید که کمترین میزان غذا به هدر برود. چون پیتزاهای دست خورده یا نصفه مانده معمولا بعد از مهمانی‌ها دور ریخته می‌شوند و دور ریختن غذا به محیط زیست و البته اقتصاد خانه شما ضربه می‌زند. اگر میزان زیادی تنقلات و خوراکیهای دورچین سرو می‌کنید، کمتر پیتزا سفارش بدهید. (همین الان می‌توانید با چند کلیک ساده و به صورت کاملا آنلاین، پیتزاهای آمریکایی و ایتالیایی سیب 360 را از وب سایت سفارش بدهید).

  با پیتزای خانگی مهمانان را سورپرایز کنید

  اگر عاشق پیتزا هستید و وقت زیادی هم برای آمادگی برای مهمانی دارید، خودتان پیتزا بپزید!  سرو کردن پیتزای خانگی به عنوان غذای اصلی یک مهمانی می‌تواند همه را خوشحال کند و برای مهمانانتان هم خاطره خوبی به جا می‌گذارد چون می‌فهمند شما چندین ساعت برای آماده کردن غذایشان وقت گذاشته‌اید. می‌توانید برای صرفه جویی در وقت (و البته افزایش کیفیت پیتزایی که می‌پزید) خمیر را از روز قبل آماده کنید و در یخچال بگذارید. برای میزان خمیر هم نگران نباشید، پیتزاهای خانگی معمولا ده تا چهارده اینچ هستند و می‌توانند دو نفر را سیر کنند، طبق همین فرمول جلو بروید. بهتر است دو تا سه طعم را در نظر بگیرید و طوری غذا درست کنید که همه سلیقه‌های افراد راضی نگه داشته شوند و همه شب خوبی را پشت سر بگذارند، مثلا پیتزای پپرونی، قارچ و گوشت و سبزیجات. البته اگر زمان کمی برای آمادگی دارید، بهتر است همین الان پیتزاهایتان را آنلاین سفارش بدهید و خسته و فرسوده پیش مهمان‌ها حاضر نشوید.

  دورچین را فراموش نکنید

  پذیرایی با پیتزا هیجان‌انگیز و خوشمزه است اما دورچین همه چیز را بهتر می‌کند. بهتر است در کنار پیتزا یک سالاد سبک هم سرو کنید یا همراهش سیب‌زمینی سرخ کرده سفارش بدهید تا همه بهتر سیر شوند و میز غذا هم پر و پیمان باشد. اگر یک دور همی دوستانه دارید می‌توانید انواع مزه و فینگرفود را سرو کنید. بیسکوییت، چوب شور، چیپس، انواع ژله و لواشک و پنیرهای انگشتی گزینه‌های خوبی هستند. انواع نوشیدنی و آبمیوه یا نوشابه‌های انرژی‌زا هم می‌توانند کاری کنند که به همه در مهمانی‌تان حسابی خوش بگذرد.

  اجازه بدهید مهمانان کمک کنند

  چه پیتزا را از بیرون سفارش بدهید و چه در خانه برای پختنش وقت بگذارید، برگزاری مهمانی می‌تواند شما را خسته کند. یک مهمانی از چند ساعت قبل انرژی شما را می‌گیرد و جمع و جور کردن خانه بعد از آن هم ممکن است یکی دو روز ادامه پیدا کند پس اگر مهمانانتان پیشنهاد کمک دادند، هیچ عیبی ندارد که قبول کنید. اگر دوستانتان به خانه شما آمده‌اند اجازه بدهید بعضی از کارها را آن‌ها به عهده بگیرند. مثلا چیدن میز، پخش فیلم یا درست کردن سس سالاد. این طوری کمتر خسته می‌شوید و بیشتر می‌توانید کنار هم خوش بگذرانید!

  پذیرایی را ساده نگه دارید

  هیچ نیازی نیست که ست بشقاب و کاسه‎‌های بلورتان را از گنجه دربیاورید. پذیرایی با پیتزا یک نوع پذیرایی ساده و جمع و جور است. میتوانید پیتزاها را مستقیما داخل جعبه‌هایشان روی میز بیاورید یا آن‌ها را روی یک تخته چوبی بگذارید تا داغ بمانند. حتی می‌توانید به جای چیدن یک میز بزرگ و دادن بشقاب‌ به هر فرد، شام یا نهار را روی کانتر آشپزخانه سرو کنید و یک سلف سرویس کوچک خانگی راه بیاندازید. این مهمانی قرار است ساده و صمیمی باشد. پس بیش از اندازه به خودتان سختی ندهید.